Dieta dr Dąbrowskiej

Hipokrates powiedział: "Wasze pożywienie będzie Waszym lekarstwem".
I tak na przekór złe pożywienie jest dla nas trucizną…

 

Certyfikat

Post leczniczy to nisko kaloryczna kuracja warzywno – owocowa oczyszczająca organizm i lecząca określone przypadłości i choroby cywilizacyjne. Jego istotą jest znaczne obniżenie spożywanej kaloryczności na okres od 14 do 42 dni.

Podczas kuracji spożywane są nisko skrobiowe warzywa i owoce, dzięki czemu uruchomione zostają mechanizmy samoleczące. Następuje przerwanie tzw. żywienia zewnętrznego i włączenie odżywiania wewnętrznego, które eliminuje nagromadzone w organizmie złogów, regeneruje i przywraca homeostazę, czyli zdrowie.

Brak podaży białka i tłuszczu w menu prowadzi do zużycia własnych  zwyrodniałych białek, złogów tłuszczu i cholesterolu.

Uruchamia się:

- proteoliza (rozpad białek), która ma ogromny wpływ na regenerację i ustępowanie zmian zwyrodnieniowych i zapalnych
- lipoliza (rozpad tłuszczu), co sprzyja cofaniu się miażdżycy, otyłości i usprawnieniu wielu przemian.

Kwasy tłuszczowe przedostające się do przewodu pokarmowego zapewniają brak uczucia głodu (następuje to zwykle między 3 a 5 dniem postu).

Inne diety niskokaloryczne oparte na spożywaniu białka w postaci chudego mięsa i twarogu wywołują jedynie efekt odchudzający, ale nie mają wpływu na leczenie lub niwelowanie chorób i różnych zdrowotnych przypadłości