Konsultacje dietetyczne

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że przez pracę i codzienne obowiązki zapomniałeś o śniadaniu? Nie zdążyłeś z obiadem, bo byłeś już spóźniony na kolejne spotkanie? Byłeś tak zmęczony, że nie starczyło Ci sił na przygotowanie kolacji?

Gdzieś, pomiędzy jednym spotkaniem, a drugim, w tłumie wieżowców i pośród pędzących warszawskich ulic, zapominamy o sobie, a przede wszystkim o najważniejszym, bez wątpienia, aspekcie naszego życia, jakim jest zdrowie. To właśnie brak chorób, dobre samopoczucie oraz równowaga psychiczna sprawiają, że możemy realizować się w każdej dziedzinie życia. Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, niezbędna jest odpowiednia dieta. Niezwykle ważne jest, by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które dadzą nam energię, wspomogą procesy budulcowe oraz dodadzą nam witalności. Odpowiednio zbilansowane menu, bogate w składniki bioaktywne, witaminy i składniki mineralne niezwykle korzystnie wpływają na zdrowie, lepszy nastrój, dobrą koncentrację i pamięć, promienny wygląd, a także odporność. Pamiętajmy, że to co spożywamy, przekłada się na jakość naszego życia.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że często przez dzisiejsze tempo życia zapominamy o prawidłowej diecie, pomijamy posiłki i spożywamy „coś na szybko”, co odbija się na naszym zdrowiu. Dokonanie Przełomu we własnym Odżywianiu nie jest łatwe. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest catering dietetyczny, który codziennie rano dostarczamy pod Twoje drzwi.

Aby kompleksowo przygotować Cię do zmian żywieniowych od 1 marca oferujemy stacjonarne porady dietetyczne prowadzone przez mgr Renatę Gonet. Nasz dietetyk pomoże Ci w wyborze odpowiedniej diety, kaloryczności i czasu jej trwania. Obejmie opieką cały przebieg Twojej terapii, będzie ją monitorować opierając się na badaniu składu ciała, badaniach krwi i gdy zajdzie taka potrzeba dokona korekcji proponując inny rodzaj naszej diety.


Pierwsza konsultacja
 

Pierwsza konsultacja jest to czas na to aby dokładnie się poznać. Dietetyk przeprowadzi z Tobą wywiad zdrowotno- żywieniowy. Zapyta o różne aspekty Twojego życia,  które mogą mieć wpływ na twoje żywienie. Podczas konsultacji wykona badanie składu ciała. Oceni, który komponent jest w za małej lub w za dużej ilości. Jeżeli masz swoje wyniki badań lub inne informacje, które uważasz, że będą przydane przynieś je ze sobą na konsultację. Pomocny będzie również Twój jadłospis - zapisz dokładnie co było spożywane i wypijane przez 2-3 dni przed konsultacją. Ważne co chcesz osiągnąć. Czy Twoim priorytetem jest utrata wagi, czy poprawa stanu zdrowia, wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Wspólnie określicie na czym będziemy się koncentrować . Na podstawie tych informacji dietetyk wstępnej oceni sposób odżywiania się. Określi słabe i mocne strony. Pomoże wybrać najlepszy rodzaj diety i jej wartość energetyczną spośród proponowanych w Przełomie w  Odżywianiu, lub Poście Leczniczym. Pamiętaj jednak, że  sposób odżywiania musi być dostosowany do Ciebie i często się zmienia, dlatego na kolejnych spotkaniach będziecie modyfikować rodzaj diety, aby była bardziej dostosowana do Twoich aktualnych potrzeb. 


Kolejna konsultacja
 

Podczas zmiany sposobu odżywiania się nie tylko zmienia się to, co masz na talerzu ale również następuje przełom w Twoim ciele. Aby mieć pewność, że podążasz w dobrym kierunku na kolejnych konsultacjach dietetyk będzie analizować zmiany jakie zaszły,  opierając się o wyniki badania składu ciała, wyniki badania krwi oraz twoje własne odczucia. Konsultacje te będą odbywać się co ok. 2 tygodnie, aby wprowadzać na bieżąco potrzebne modyfikacje. To również czas dla Ciebie aby poszerzyć wiedzę o swoim ciele i o tym jaki wpływ na nie wywiera to co jesz.